Z ŁKA na Open Hair Festival

Z ŁKA na Open Hair Festival

Publiczność Festivalu Open Hair będzie miała okazję skorzystać z dodatkowych nocnych pociągów i darmowego powrotu do domu składem ŁKA- poinformowali na wspólnej konferencji prasowej Paweł Osiewała Prezydent Sieradza i Witold Stępień Marszałek Województwa Łódzkiego.

O wspólnej akcji Urzędu Marszałkowskiego, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Miasta Sieradz - organizatora Festivalu Open Hair, poinformowano w trakcie dwudniowego (25-26 czerwca 2018 r.) Forum Promocji Województwa Łódzkiego. Tuż po inauguracji wydarzenia i pierwszej prezentacji autorstwa Krzysztofa Ibisza, który mówił m. in. o budowaniu marki.

- Przed nami dziesiąty Sieradz Open Hair Festival czyli marka sprawdzona, ciesząca się sympatią wszystkich uczestników, zachęcająca do tego by w Sieradzu być - mówił nawiązując do tematu forum Marszałek Witold Stępień - Trudno sobie wyobrazić lipiec bez Festivalu Open Hair - dodał Marszałek.I właśnie 21 lipca 2018 r. w sobotę, po koncercie Alvaro Soler i nocnym pokazie kolekcji Macieja Zienia mieszkańcy województwa, którzy przyjadą tego dnia do Sieradza, będą mogli skorzystać z dodatkowego składu o godzinie 23:35. Podobnie następnego dnia, w niedzielę, ŁKA podstawi jeszcze jeden pociąg na zakończenie SOHF o godzinie 22:42, po koncercie Kuby Badacha. To nie koniec propozycji Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która po raz kolejny wspiera festiwal w Sieradzu.

- Dla podróżnych przygotowaliśmy akcję "darmowy powrót do domu" - poinformowała Marta Markowska rzecznik prasowy ŁKA - Każdy kto kupi bilet do Sieradza i podstempluje go na naszym stoisku na Rynku w Sieradzu, będzie mógł bezpłatnie wrócić do domu.

10. jubileuszowy Festival Open Hair to wiele atrakcji, których początek organizatorzy zaplanowali już w piątek 20 lipca na plaży. Od 13.00 ruszy stumetrowy slide water czyli wielka wodna ślizgawka. Od 21.00 rozpoczną się koncerty na plaży nad Wartą: Lilly Hates Roses i Clock Machine.

SOHF to temat fryzjerstwa - pokazy i stylizacje- a także moda i muzyka.

- Gwiazdą tegorocznej edycji Festivalu Open Hair będzie pochodzący z Hiszpanii Alvaro Soler, który zagra w Sieradzu niebiletowany koncert - zapraszał na Festival Paweł Osiewała Prezydent Sieradza.

Organizatorzy SOHF zapowiadają, że podczas festiwalu w Sieradzu pojawią się informatory ze wskazaniem parkingów. Apelują także o korzystanie z uruchomionych tego dnia autobusów MPK oraz proponowanych przez ŁKA kursów pociągów.