OHF 2021

Wystawa malarstwa i rysunku Małgorzaty Szymańskiej - Cegiełki

Wystawa będzie również czynna w niedzielę 11 lipca (godz. 14.00-18.00)

Małgorzata Szymańska Cegiełka

Studiowałam w PWSSP we Wrocławiu na wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz. Dyplom otrzymałam w 1981 roku w pracowni wnętrz prof. Władysława Wincze w pracowni malarstwa prot. Józefa Hałasa.
Brałam udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w-kraju i za granicą. Przez wiele lat organizowałam Międzynarodowe Plenery Interdyscyplinarne w Polsce i Niemczech.
Długie lata pracowałam jako nauczycielka plastyki i historii sztuki. Z racji wykształcenia starałam się by moje lekcje były niepowtarzalne, niebanalne, kreatywne. Sądzę, że to mi się udało i dla niektórych moich uczniów stałam się kimś ważnym.
Jedną z najbardziej bliskich mi technik malarskich jest akwarela. Akwarela pozwala na stosowanie unikatowych, indywidualnych rozwiązań artystycznych. Raz położonej błędnie pędzlem plamy nie da się zetrzeć. Lubię to ryzyko, wszystko musi się udać za pierwszym razem. Jej wyjątkowa zwiewność, transparentność barw dodaje lekkości.
Moje wszystkie prace podpisuje „Bez tytułu”. Tworzenie tytułów pozostawiam oglądającym. Akwarela, to dla mnie wyzwanie, pasja, igranie z ogniem, zabawa i życie.