Edycja 2019

Smolik // Kev Fox feat. Bokka & John Porter

Festiwalowa premiera projektu duetu Smolik i Kev Fox wzmocnionych przyjaciółmi: Bokką i Johnem Porterem.

Projekt związany jest z najnowszym EP duetu zatytułowanym "QUEEN OF HEARTS", na która składają się 4 utwory. Płyta, to efekt sesji nagraniowej, która miała miejsce  w lutym 2017
w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel.

Warto również przypomnieć, że debiutancki album Smolik/Kev Fox był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku za który artyści odebrali Fryderyka w kategorii elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 ma status platynowej płyty.

W wersji koncertowej te misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA  nabierają kompletnie nowej energii.


Y - wokalistka zespołu BOKKA - jednego z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie muzycznej nie tylko ze względu na to, że nie ujawniają swoich personaliów. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA, opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową tożsamość. Pojawili się w roku 2013 – dzięki numerowi „Town of Strangers” i debiutanckiej płycie „Bokka”. Niebanalne podejście do muzyki szybko zwróciło na nich uwagę także poza krajem. Drugim albumem „Don't Kiss and Tell” ugruntowali swoją wysoką pozycję na polskiej sceny alternatywnej. W kwietniu 2018 roku do fanów trafił ich trzeci krążek – „Life On Planet B”.

John Porter urodził się 15 sierpnia 1950 roku w Walii. W poszukiwaniu życiowej drogi w 1976 roku dociera do Polski, gdzie postanawia osiedlić się na stałe. Początek kariery to przede wszystkim współpraca z Korą i Markiem Jackowskim, z którymi współtworzył trio 'Mannam - Elektryczny Prysznic', gdzie grał na gitarze akustycznej. 
Na początku lat '90 John Porter wraca do elektrycznych brzmień, formuje nowy skład i jako zespół Mirror wydaje krążek "Right Time". Ważnym etapem artystycznym była współpraca z Anitą Lipnicką. Zarejestrowany w 2002 roku utwór "For you" zaśpiewany wspólnie z Anitą okazał się być kolejnym punktem zwrotnym w karierze Johna.
John Porter jest gościem wielu projektów, jako współproducent, autor muzyki i tekstu. Stworzył muzykę i teksty do płyty „Alice Left Wonderland” z 2015 roku, która powstała jako tło do obrazów malarki Alicji Domańskiej. W roku 2016 nagrał duet z Adamem Nergalem Darskim „Me and That Man”, z którego powstał album „Songs of Love and Death”. 26 maja 2019 roku nakładem wydawnictwa Agora ukaże się album „Philosophia” duetu Mazolewski&Porter. Panowie grali już ze sobą wcześniej, między innymi na płycie „Chaos Pełen Idei”.