Edycja 2019

Naoczne metamorfozy

Naoczne metamorfozy - spotkanie ze stylistą (nie tylko) okularów Olafem Tabaczyńskim

Jest Trenerem, praktykiem i twórcą autorskiego, międzynarodowego programu make-upu, wizażu i stylizacji, oraz analizy kolorystycznej, technik doboru zapachów, stylistycznych technik doboru opraw okularowych, technik doboru fryzur i barw w czasie koloryzacji.
Na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu studiował wzornictwo przemysłowe, architekturę wnętrz i rysunek. Jest też absolwentem „Visagist Academy Git Vare” w Szwecji i Niemczech oraz Szkoły „Revlon” w Wielkiej Brytanii i kursów Ruby Hammer w Londynie. Zdobył tytuł Mistrza Świata Makijażu Profesjonalnego w Dusseldorfie (Niemcy) i Mistrza Polski Makijażu i Stylizacji. Zasiadał jako juror Mistrzostw Świata, Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu oraz polskich eliminacji do Mistrzostw Świata a także w konkursach dla młodych krawców i projektantów o „Małą Pętelkę” i konkursie dla projektantów mody o “Srebrną Pętelkę”.
W czasie swojej wieloletniej działalności ten charyzmatyczny Artysta miał okazję, i ogromną przyjemność, pracować z najpiękniejszymi i najbardziej znanymi kobietami świata. Obsługiwał najważniejsze konkursy piękności w Polsce i Grecji  (Miss Polonia, Elite Model Look. Miss Polski i Miss Polski Nastolatek).
Pięciokrotnie z rzedu w czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes przygotowywał stylizacje i makijaże gwiazd jako główny wizażysta “Revlona” na wschodnią Europę. Małgorzacie Ostrowskiej zaprojektował i wykonał bodypainting na okładkę płyty „Instynkt” oraz przygotował makijaże do teledysku „Nie uwierzę” stworzonego do konkursu na Eurowizję. Firmie Pierre Rene zaprojektował kolorystykę dla linii kosmetycznej „Exclusive”. Dwukrotnie był prelegentem na Międzynarodowych Sympozjach Mikropigmentacji Medycznej i Estetycznej.
Swoją wiedzę i umiejętności chętnie przekazuje innym. Szkolił w zakresie savoir vivre, kreowania wizerunku, analizy kolorystycznej i business dress code członków polskiego Rządu, polityków i biznesmenów z ponad 200 firm.
Miał ogromną  przyjemność malować : Hillary Clinton i Jej córkę Chelsea, Beatę Tyszkiewicz, Grażynę Kulczyk, Natalię Kukulską, Małgorzatę Sochę, Kasię Kowalską, Katarzynę Skrzynecką, Adriannę Biedrzyńską, Majkę Jeżowską, Paulinę Smaszcz-Kurzajewską, Ilonę Felicjańską, Ewę Wycichowską, Aleksandrę Nieśpielak, Agnieszkę Włodarczyk, Natalię Safran, Grażynę Torbicką, Omenę Mensah, Magdalenę Kumorek, Izabelę Trojanowską, Anitę Werner, Halinę Benedykt, Renatę Gabryjelską, Izabellę Łukomską-Pyżalską, Ewę Minge, Sylwię Lorens, Karolinę Dryzner, Ewę Hornich, Darię Widawska i setki innych, równie dla Niego ważnych Kobiet. W sumie spod Jego zręcznych dłoni wyszły tysiące makijaży.