Marka Open Hair

Marka turystyczna Open Hair jest jednym z głównych narzędzi tworzenia nowego wizerunku Sieradza – miasta gościnnego dla rozwoju. Osobowością i patronem Open Hair jest Antoni „Antoine” Cierplikowski – jego działalność, nowatorskie podejście do tematu fryzjerstwa, łamanie konwencji, ustanawianie nowych standardów i trendów.

Marka Open Hair docelowo składać się będzie z kilku elementów:

SIERADZ OPEN HAIR FESTIVAL

Pierwsza impreza w Polsce realizująca kategorię zabawy miejskiej na wolnym powietrzu, polegającej na samodzielnym, kreatywnym tworzeniu i prezentowaniu fryzur, wsparta szeregiem imprez towarzyszących. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w lipcu 2009 r., w setną rocznicę narodzin mody na  fryzurę "garconne", wymyśloną i skutecznie lansowaną przez genialnego sieradzanina Antoniego  Cierplikowskiego.

OPEN HAIR Cafe

Club to rodzaj pubu wypełnionego wszelkimi gadżetami, materiałami, elementami nawiązującymi bezpośrednio do tematu włosów, ich stylizacji, fryzur, fryzjerstwa, zapełniony dziełami sztuki młodych artystów oraz eksponatami z rożnych epok. Samo urządzenie clubu stylizowane jest na salon fryzjerski (fotele, lustra, itp.)

OPEN HAIR GALLERY

Gallery docelowo ma być miejscem, w którym zgromadzone będą wszelkiego typu eksponaty, będące przykładami kreatywnego fryzjerstwa z całego świata, bądź nawiązujące do tematu włosów i fryzur w kulturze. Kolekcja galerii będzie składała się z dzieł sztuki (malarstwa, rzeźby, fotografii, rysunku, literatury etc.), bezpośrednio związanych z tematem kreatywnego fryzjerstwa oraz włosów w kulturze polskiej, europejskiej, światowej. W zbiorach galerii znajdą się także materiały (zdjęcia, pamiątki, rzeźby), powstające w ramach każdej edycji Sieradz Open Hair Festival, a tworzone przez uczestników - amatorów konkursów oraz artystów zapraszanych na festiwal.

Maestro Antoine OPEN HAIR Museum

Antoni Cierplikowski to postać, której osobowość, życie, a przede wszystkim praca, dały początek marce turystycznej Open Hair. Jest on również jej patronem. Muzeum będzie zawierać kolekcję pamiątek, rekwizytów związanych z tą postacią. Będzie organizowało różnorodne wystawy - zarówno stałe, jak i tymczasowe poświęcone bezpośrednio Antoniemu Cierplikowskiemu, ale także tematycznie związane z jego życiem i pracą (np. fryzjerstwo jego epoki, moda epoki, jego przyjaciele, światowej sławy osoby związane z Cierplikowskim).

OPEN HAIR Art

To seria wydawnicza opierająca się przede wszystkim na kolekcji niezwykłych zdjęć, przedstawiających czasy, w których żył Antoni Cierplikowski, a także zdjęć współczesnych, ale inspirowanych trendami w kulturze, związanymi z epoką Cierplikowskiego oraz obrazujących ich wkład w kulturę współczesną. Będą to zdjęcia wyjątkowe, komunikujące specyficzny klimat, przedstawiające w szczególności charakterystyczne dla epoki fryzury, ubiór, znane postaci świata filmu, muzyki, kultury. Na ich bazie tworzone będą serie albumów (np. album „Kobiety Mistrza Antoine’a” – ze zdjęciami znanych kobiet, które były klientkami Cierplikowskiego; album „Kobiety a’la Cierplikowski”, etc.), wyjątkowe kartki pocztowe, plakaty, itp.