OHF 2024

Kisu Min

KISU MIN (esperanto: Pocałuj Mnie) - zespół założony w Łodzi pod koniec 2016 roku, grający rock alternatywny, indie rock, DIY w składzie: Basia Ciupińska, Ola Sobańska, Agata Pyziak, Michał Szafarz. Od początku wierny ideałom złożonym w rock'n'rollu.
Po kilku latach działania w podziemiu (dorobek dwóch płyt i epki wydanych we własnym labelu "GISH!" oraz liczne koncerty na terenie całego kraju) Kisu Min zauważyła niezależna wytwórnia płytowa "Antena Krzyku", wydawca ich najnowszej płyty -
Dziewczyny nagrały ten album bez spiny, na luzie. Uwalniając przy tym niesamowite pokłady energii, ale również delikatności i wrażliwości. Album wedle zasady: "myśl globalnie, działaj lokalnie" - jest komentarzem do sytuacji na świecie, ale też hołdem złożonym miastu w którym żyją i tworzą – Łodzi. Piosenki napisane zostały po polsku i angielsku z tekstami zaangażowanymi społecznie, hymnami antywojennymi niestroniącymi od tematów uniwersalnych takich jak miłość, poszukiwanie zgody, akceptacja. Od strony muzycznej to solidna gitarowa robota podlana sosem syntezatorowych brzmień z lat 80, nagrana na tzw. "setkę" w Studiu O4 przez Marcinerę Awarię z grupy Psychocukier. Za miks i mastering odpowiedzialny jest niezastąpiony Michał Kupicz.