Fotograficzne preludium OHF2018

Fotograficzne preludium OHF2018

Do końca września w Galerii Teatru Miejskiego w Sieradzu można oglądać wystawę fotograficzną  dokumentującą wszystkie dotychczasowe 10 edycji Open Hair festival.

Sieradz Open Hair Festival to bardzo ciekawa idea, która zrodziła się 10 lat temu w głowie ówczesnego kierownika promocji miasta Mariusza Wróbla, rozwijana przez moich poprzedników i zmieniana do tej pory wraz z Sieradzem. Zmienia się jego wartość, jego jakość i dzisiaj po tych latach mam nadzieję, że Open Hair trafia do serc nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale i dużej części mieszkańców całego kraju. O jego rosnącym prestiżu świadczy chociażby obecność międzynarodowych gwiazd fryzjerstwa - mówił podczas otwierania wystawy Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. 

Ta została otwarta dokładnie w 42. rocznicę śmierci Antoniego Antoine Cierplikowskiego, światowej sławy fryzjera urodzonego w Sieradzu, który jest patronem festiwalu. – Zdjęcia pokazują najważniejszym moim zdaniem wymiar Open Hair Festival, czyli obecność ludzi i radość, którą daje im festiwal – wyjaśniał prezydent. 

Wyboru fotografii  dokonała jedna z autorek dokumentujących Festiwal, sieradzanka Malwina Barańska. – Fotografii było tak wiele, że nie udałoby się ich wszystkich pokazać. Ich obejrzenie i przebranie, zebranie w spójną całość, by pokazać jak festiwal się rozwijał, było bardzo trudnym zadaniem – tłumaczyła. 

Wernisaż połączony został z symbolicznym zamknięciem zakończone już ulicznej wystawy „Sieradzanie”, która przed Urzędem Miasta Sieradza, przez ostatnie dwa lata prezentowała charakterystyczne i ważne dla Sieradza postacie. Plansze ze zdjęciami zostały przekazane osobom, które zostały uwiecznione na zdjęciach przez Malwinę Barańską.

Wystawę z okazji 10-lecia Open Hair Festival można będzie obejrzeć oczywiście także w trakcie samego festiwalu,  21 i 22 lipca w godz. 15-19, gdy w Teatrze będą prezentowane filmy o Antoine Cierplikowskim.

KONKURS

Zachęcamy tych wszystkich, którzy już widzieli wystawę, jak i tych, którzy dopiero ją zobaczą, by spróbowali odszukać się na zdjęciach. Ci, którzy się wypatrzą, mogą zgłosić się do referatu promocji Urzędu Miasta Sieradza (I piętro, pok. nr 10, godz. 7:30-15:30) po upominki.