Edycja 2019

Nocny pokaz kolekcji Gosi Baczyńskiej

Ulica Rycerska to z całą pewnością odkrycie Festiwalu. Od kilku lat w lipcowe popołudnia i wieczory zamienia się w wybieg dla modelek i modeli, na którym swoje kolekcje prezentują najwięksi polscy projektanci i kreatorzy mody.


„Caryca mody”, jak mówią o niej znajomi dziennikarze, należy do tego pokolenia, które rozpoczęło swoje życie zawodowe w w latach 90. przełomowej chwili dla historii Polski. 20 lat później to Gosia Baczyńska tworzy historię. Historię piękna. Historię polskiej mody.
 
Budowana konsekwentnie od ponad 20 lat marka Gosia Baczyńska jest najbardziej prestiżową i uznaną marką mody na polskim rynku luksusu. Jako pierwsza polska projektantka Gosia Baczyńska została zaproszona w 2013 roku do wzięcia udziału w oficjalnym kalendarzu pokazów Prêt-à-porter Paris Fashion Week, najważniejszego i najbardziej prestiżowego tygodnia mody na świecie. Wydarzenie to gromadzi światową branżę modową i międzynarodowe elity.
 
Być obecnym na Paris Fashion Week jest równoznaczne z dołączeniem do elitarnego klubu 100 najlepszych projektantów na świecie. To wyróżnienie bez precedensu na polskim rynku mody i paszport do międzynarodowej ekspansji.
Projektantka pokazała w Paryżu już kilka kolekcji. Pierwsza, I FEEL LOVE, na sezon Wiosna/Lato 2014, została zaprezentowana w słynnym Palais de Tokyo, siedzibie paryskiego tygodnia mody, miejscu spotkań wpływowych osób z branży i największym międzynarodowym centrum sztuki współczesnej w Europie. Kolejne z pokazów miały miejsce m.in. w Hôtel de Monaco, który jest rezydencją Ambasadora RP oraz École Nationale Supérieure des Beaux-Arts.
 
Siła i unikatowość projektów Gosi Baczyńskiej wynika między innymi z najwyższej jakości tkanin z najlepszych manufaktur we Francji i we Włoszech oraz niezwykła wizja artystyczna. Te wyjątkowe cechy zauważają od lat styliści i redaktorzy wpływowych mediów w Polsce, a także na świecie. Jej kreacje goszczą na okładkach najbardziej prestiżowych tytułów.
Pojawienie się w stylizacji w sesji prestiżowego magazynu takiego jak Numéro obok projektów Chanel i Céline oznacza, że największe domy mody zaakceptowały w sposób naturalny towarzystwo marki Gosi Baczyńskiej w tej niezwykle ekskluzywnej i elitarnej grupie.
Dla branży i konsumentów mody to sygnał, że te trzy marki są z tego samego kręgu: kręgu 100 najlepszych projektantów na świecie.

GOSIA BACZYŃSKA - KOBIETA WPŁYWOWA

Trzykrotnie na liście 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce wg magazynu HOME&MARKET (2005, 2007, 2014). w ostatniej edycji plebiscytu znalazła się na 23 miejscu rankingu wyprzedzając m.in. Agnieszkę Holland czy Ninę Terentiew.
Trzykrotny tytuł „Projektant roku” polskiej edycji magazynu ELLE (2004, 2005, 2014)
Nagroda „Projektant Roku” magazynu EXKLUSIV (2005)
„Złota Ikona” magazyn A4 (2006)
Dwukrotny tytuł „Doskonałość mody” magazynu Twój Styl (2008, 2011)
Nagroda „Oskar Fashion” polskiej edycji magazynu „Fashion Magazine” (2008)
„Luksusowa Marka Roku” w kategorii Moda (2011)
„Złote Logo Polska 2015” w kategorii Kultura (2.12.2015) - nagroda przyznawana wybitnym osobom oraz wyjątkowym instytucjom za promocję Polski w kraju, a przede wszystkim za granicą. Oficjalne ogłoszenie i uroczysta gala wręczenia odznaczenia będzie miała miejsce 2 grudnia br. Dotychczas wyróżnienie otrzymali m.in.
Prezydent Lech Wałęsa, prof. Michał Kleiber, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Andrzej Seweryn, Czesław Lang.
 
Dzięki starannie dobranym współpracownikom oraz partnerom biznesowym pokazy organizowane przez projektantkę są niezwykłym doświadczeniem i zawsze zaliczane są do najbardziej prestiżowych imprez w kalendarzu wydarzeń kulturalnych w Polsce oraz za granicą.
Goście każdego pokazu i wydarzenia są zawsze grupą bardzo wyselekcjonowaną. To osoby mocno związane ze światem kultury, sztuki, a nawet polityki: Tomasz Orłowski (ambasador RP we Francji), Ina Delcourt (dyrektor PR domu mody Hermès), Boris Kudlička (światowej sławy scenograf), Waldemar Dąbrowski,Dorota Nasłowska, Krzysztof Materna, Tomasz Ossoliński, Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Szumowska, Mariusz Treliński, Anja Rubik, Liza Foreman (redaktor International Herald Tribune), Małgorzata Bela, Grażyna Torbicka, Monika Olejnik...
 

GOSIA BACZYŃSKA PRZEKRACZA GRANICE MODY

Gosia Baczyńska jest autorką kostiumów do m.in.:
Opery „La Traviata” Mariusza Trelińskiego
Opery „Iwona Księżniczka Burgunda” w reżyserii Marka Weissa-Grzesińskiego
Opery „Sen nocy letniej” Izadory Weiss

 
ATELIER I CONCEPT STORE GOSIA BACZYŃSKA

Projektantka stworzyła wyjątkowe miejsce w sercu warszawskiej Pragi.
Przy ul. Floriańskiej 6 mieści się 3-poziomowe atelier i luksusowy concept store. To gorący adres na polskiej mapie mody i designu. Odbywają się tutaj prestiżowe spotkania biznesowo-towarzyskie, prywatne pokazy, wydarzenia kulturalne.
Floriańska 6 jest autorskim projektem artystki, która odsłoniła tym samym swój niezwykły talent w aranżacji przestrzeni i dekoracji wnętrz.