Sieradz Open Hair Festival

Wyjątkowa sesja. Fryzjerzy - Pokolenia - Artyści

31/Styczeń

Antoni "Antoine" Cierplikowski, był mistrzem stylizacji i fryzur kobiecych. Nie wszyscy jednak wiedzą, że podczas swojej wspaniałej kariery, wykonał także kilka stylizacji męskich. Jako wielki mistrz fryzjerstwa łączył pokolenia fryzjerów i artystów. To właśnie stało się inspiracją do stworzenia wyjątkowej sesji fotograficznej, z udziałem Adama Szulca i jego zespołu.

- Antoine Cierplikowski jako postać wybitna łączył pokolenia fryzjerów i artystów. Antoine żył ponad 90 lat, stąd pomysł na przeprowadzenie 9 stylizacji, po jednej na każde 10 lat jego życia (koniec XIX wieku, okres przed I Wojną Światową, I Wojna światowa, lata 20., lata 30., lata 40., lata 50., lata 60., lata 70.) – wyjawia szczegóły Michał Sitarek z referatu promocji Urzędu Miasta Sieradza. Magdalena Sosnowska, kierownik sieradzkiej promocji dopowiada, że pomysł wyszedł od Adama Szulca, który podczas ostatniego Open Hair ze swoją ekipą stylizował sieradzan na Rynku. – Jesteśmy z tego niezwykle zadowoleni, bo jest to jeden z najbardziej znanych barberów w Polsce. Efektem tej sesji będą pakiety promocyjne, kartki pocztowe i być może kalendarz.

Za stylizację i fryzury odpowiadał Adam Szulc i jego barberzy, którzy nie kryją sentymentu do Sieradza. – To jest miejsce kultowe dla każdego fryzjera. Odkąd zaczęliśmy tu przyjeżdżać spotkaliśmy się w wielką życzliwością i sympatią, więc pojawiamy się tu z przyjemnością i z przyjemnością pracujemy dla dobra festiwalu i całego fryzjerstwa.

Sesja, której efekty będzie można zobaczyć przed samym festiwalem, odbyła się w Hotelu Wróblewscy w Sieradzu i w kilku plenerach na terenie miasta.