Sieradz Open Hair Festival

Program IV edycji Sieradz Open Hair Festival

01/Lipiec

W Galerii Dekada odbyła się konferencja prasowa, na której  przedstawiono plan tegorocznej edycji Sieradz Open Hair Festvial.  Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca. Hasłem festiwalu będzie  „Mistrz i Uczeń”. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć co mistrz  Antoine Cierplikowski przekazał kolejnym pokoleniom. Gościem specjalnym  wydarzenia był Andrzej Matracki, wielokrotny mistrz świata we  fryzjerstwie, który podczas festiwalu zaprezentuje swoje show.

Już w pierwszy dzień festiwalu w Teatrze odbędzie się Gala, w trakcie  której o życiu Antoniego Cierplikowskiego opowie jego uczeń - Janusz  Szymański. Później na deskach Teatru zaprezentuje się nasz sieradzki  bard Zbigniew Paprocki. Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert muzyki  francuskiej w wykonaniu instrumentalistów Jerzego Wolniaka.

Piątek i sobota to warsztaty taneczne z udziałem tancerzy z You Can  Dance  (Maciek Florek, Paulina Przestrzelska, Maria Foryś), warsztaty z  modelingu – Jarosław Szado, warsztaty z wizażu, warsztaty fotograficzne,  warsztaty teatralne, warsztaty plastyczno-malarskie oraz kreatywne  recyklingowe warsztaty przerabiania T-shirtów.

W sobotę na głównej scenie na placu Wojewódzkim odbędzie się pokaz  mody Moulin Rouge & Glamour 2012 - Dariusz Jędrzejek & Roman  Chruściel oraz koncert zespołu Samokhin Band i Live Act w wykonaniu  Jordy Jay Mateusza Stolarczyka.

Sieradz Open Hair Festival nie mógłby się odbyć bez wyborów Miss Open  Hair. Do konkursu zakwalifikowało się 20 kandydatek. I tym razem wybory  będą miały charakter międzynarodowy i na wybiegu zobaczymy również  dziewczyny z innych krajów. Oprócz tytułów Miss Open Hair i Miss Foto  również Internauci przyznają swoją nagrodę – Miss Internautów.

Na tym nie koniec atrakcji. Już po raz czwarty odbędzie się bicie  rekordu świata w ilości osób poddawanych jednoczesnej stylizacji fryzur.  W poprzedniej edycji w wydarzeniu wzięło udział 520 osób. W tym roku  chcemy pobić ten rekord. Pary biorące udział w biciu rekordu będą miały  do dyspozycji kosmetyki do stylizacji włosów, ufundowane przez sponsora –  markę MATRIX.

To jeszcze nie koniec emocji, które nas czekają. Podczas Sieradz Open  Hair Festival na scenie zobaczymy Andrzeja Matrackiego – mistrza świata  we fryzjerstwie, który przedstawi swoje show.

O dobrą zabawę pod sceną z pewnością zadba belgijska wokalistka  Katerine oraz gwiazdy polskiej muzyki Feel i Blue Cafe. Na zakończenie  festiwalu uczestnicy będą mogli podziwiać pokaz pirotechniczny z  laserami.